برای خودروسازان، سال 2021 با کمبود مداوم ریزتراشه های نیمه هادی به پایان رسید، عاملی که باعث خالی شدن نمایشگاه های خودرو شد. در خوشبینانه ترین حالت، تحلیلگران صنعت خودرو بازگشت آهسته و آهسته به حالت عادی را پیش بینی می کنند و برخی حتی تشدید احتمالی بحران را پیش بینی می کنند. به احتمال زیاد، خریداران خودرو در سال جاری باید منتظر افزایش قیمت و کمبود خودروهای مورد نظر خود در نمایندگی ها باشند. دیو گاردنر، معاون عملیات ملی هوندا می گوید: «از آنچه امروز می دانیم، حتی ارقام فروش سال گذشته نیز دشوار و چالش برانگیز است. در زمانی که اقتصاد در سال 2020 به حالت عادی بازگشت و تقاضا برای خودرو افزایش یافت، صنعت خودروسازی جهانی با کمبود جدی و بحرانی تراشه های نیمه هادی مواجه بود.

شرکت تحقیقاتی و مشاوره Cox Automotive پیش‌بینی می‌کند که صنعت خودرو بسیار آهسته به حالت عادی بازخواهد گشت و فروش خودرو در ایالات متحده در بهترین حالت از 14.9 میلیون در سال 2021 به حدود 16 میلیون در سال 2022 افزایش می‌یابد. شرکت تحقیقاتی IHSmarket محتاط‌تر است و انتظار دارد خودرو فروش تا سال 2022 به 15.5 میلیون خواهد رسید. همه این تخمین ها در بهترین حالت کمتر از تعداد فروش قبل از شیوع ویروس کرونا هستند. در سال 2019، آمریکایی ها 17.1 میلیون خودرو، ون و کراس اوور جدید خریداری کردند. تیم تحقیقاتی خودرو بانک آمریکا مطالعه جدیدی را منتشر کرده است که هشدار می دهد "فروپاشی تقاضا". تحلیلگران بانک آمریکا در این مطالعه نوشتند: "بزرگترین خطر برای پیش بینی های فروش این است که اعتماد مصرف کننده به سلامت اقتصاد کلان نامشخص است." به طور کلی، انتظار می رود کمبود در اکثر این مؤسسات و شرکت های تحقیقاتی تا سال 2022 به تدریج کاهش یابد، اما ترس از اختلالات جدی در زنجیره تأمین برخی از مواد خام مانند لاستیک، پلاستیک، فوم و حتی فولاد همچنان قوی است. وال استریت همچنین نسبت به افزایش نرخ بهره و تورم ابراز نگرانی کرده است. استفانی برینلی، تحلیلگر ارشد در EHSmarket می گوید: «به استثنای خریداران که از تورم و افزایش نرخ بهره می ترسند، تقاضا به طور کلی جلوتر از عرضه است. به گفته وی، ماهیت کاهش فعلی فروش به دلیل تاج و به طور کلی کمبود چیپس با رکود بزرگ (2009) و کاهش شدید دوره های قبل متفاوت است. برینلی می گوید این بار کاهش فروش به دلیل کاهش عرضه است.
 
اگر خودروسازان بتوانند بر کمبود چیپ غلبه کنند، بدون شک روی پدال گاز پا گذاشته و در شیفت های اضافی با ظرفیت کامل تولید خواهند کرد تا تقاضای بازار را برآورده کنند. اکنون مدل کسب و کار طبیعی در حال تغییر است. به‌طور سنتی، آمریکایی‌ها عادت دارند به نمایندگی‌ها بروند و سوئیچ ماشین را بگیرند و با آن به خانه برگردند. اما اکنون باید چندین ماه صبر کنند تا خودرو به آنها تحویل داده شود. در عین حال، مردم بیش از هر زمان دیگری به خرید آنلاین روی آورده اند و پرس و جوهای آنها در خطوط تولید خودروسازان متناسب با بودجه آنها بهتر پیاده سازی و شخصی سازی می شود. برای توزیع کنندگان و خدمات پس از فروش، کاهش انبارداری هزینه های نگهداری را نیز کاهش می دهد.
 
سال گذشته مشوق هایی که خودروسازان برای خرید خودرو به مشتریان می دادند به نصف کاهش یافت. در دسامبر 2021، بهترین انگیزه برای خودروسازان برای خرید خودرو، 1900 دلار بود. افزایش شدید قیمت خودرو در سال گذشته عملاً همین میزان مشوق ها را کاهش داده و یا حتی باعث شده است. طبق مطالعه بانک آمریکا، هر چه تعداد پارکینگ‌های دفاتر و خدمات پس از فروش بیشتر باشد، سریع‌تر به حالت عادی باز می‌گردد. با این حال، خریداران خودرو در ایالات متحده باید خود را برای افزایش قیمت خودرو در سال 2022 آماده کنند.